برج مسکونی مهر آفرین – پروژه تهران (ولنجک)

برج مسکونی مهر آفرین – پروژه تهران (ولنجک)

تنوع رنگ و بافت محصول جذابیت های بصری نما را افزایش میدهد و به طراحان اجازه می دهد که نقش های جدیدی را در نمای بنا به تصویر کشند.

کاشی همچنان ارزشمند و زیبا است، اما در ایران امروز، نفوذ معماری غیر بومی موجب شده که کاشی کاری به عنوان یک عنصر سنتی، نتواند پیوند مناسبی با معماری مدرن پیدا کند. استفاده از کاشی در بناهای معاصر، تنها به بناهای مذهبی و بناهایی که اصرار به تظاهر در سنتی بودن دارند، محدود شده است، و بدین ترتیب، این فناوری کهن، از حضور در فضاهای معماری و شهری باز مانده است.

بر این اساس، شرکت سرامیک البرز، به پشتوانه دانش فنی و خلاقیت های هنری خود، تلاشی تازه را جهت احیای این هنر اصیل در صنعت سرامیک آغاز نمود.
تجارب ارزشمند این شرکت در تولید محصولات سرامیک موزائیکی با کیفیت بالا و صادرات آن به بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی، زمینه را در صنعت نمای ساختمان فراهم » آجر پرسانی « برای تولید محصولی نوین با نام ساخت. مطالعات بر روی این محصول از سال 1392 آغاز گردید.

در ادامه با مشخصات فنی و هنری محصول تعیین شد و ،» واحد آتلیه نمای البرز « تشکیل با ترکیبات متنوع در رنگ و ابعاد مختلف به تولید صنعتی رسید. امید است با توسعه روز افزون طرح های ارائه شده ضمن تأمین نظرات مصرف کنندگان،گامی موثر در راستای پیوند با سرمای ههای فرهنگی در معماری این سرزمین برداشته باشیم.