شعار بنر
فلاش
چت آنلاین1
میکس آنلاین
جذب نمایندگان
جذب نمایندگان

تولید “سرامیک مینیاتور” خاورمیانه در انحصار ایران

ک تولیدکننده برتر حوزه کاشی و سرامیک با بیان اینکه هم اکنون تولید سرامیک مینیاتور خاورمیانه در انحصار ایران است گفت: از 700 میلیون متر مربع ظرفیت تولید سرامیک تنها 450 میلیون مترمربع در کشور تولید داریم.
به گزارش خبرنگار اقتصادی عصر مسکن، امیرعباس حق پناهی، امروز در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک با بیان اینکه هم اکنون 144 تولیدکننده سرامیک در کشور فعالیت دارند افزود: ظرفیت تولید این محصول در کشور، 700 میلیون متر مربع است اما هم اکنون تنها 450 میلیون مترمربع  در کشور تولید داریم.
 سرامیک البرز
وی در خصوص مشکلات تولید و صادرات در این حوزه تصریح کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب و بروکراسی بر سر راه دریافت تسهیلات و عدم پرداخت به موقع این اعتبارات مانع توسعه تولید و سبب کاهش ظرفیت تولید و در نتیجه کاهش صادارت کاشی و سرامیک  شده است.
 
این فعال حوزه کاشی و سرامیک با بیان این که تحریم های بین المللی مشکلات زیادی را بر سر راه صادر کنندگان ایجاد کرد، گفت: اما در عین حال تحریم ها ما را وادار کرد که قویتر شویم و ما از آن بعنوان فرصت برای رشد در تولید استفاده کردیم این در حالی است که هم اکنون جزو صادر کنندگان فعال کاشی و سرامیک به 52 کشور دنیا هستیم.
 
مدیر عامل شرکت کاشی و سرامیک البرز اظهار داشت: هم اکنون 98 درصد سهم بازار از کاشی سرامیک مینیاتور در انحصار این شرکت بوده که به لحاظ استاندراردهای جهانی جزو5 تا 10 تولید کننده کاشی و سرامیک در جهان است.
 
وی افزود: محصولات با کیفیت مطلوب کاشی و سرامیک در حال حاضر به سه کشور تولید کننده کاشی و سرامیک در جهان ایتالیا، اسپانیا و ترکیه صادر می شود که متاسفانه به دلیل مشکلات مختلف و نداشتن برند جهانی این کالا با بسته بندی این کشورها و با نام آنها به سراسردنیا صادر می شود.
 
حق پناهی در خصوص چگونگی رفع مشکلات ارزی در فروش و صادرات به سایر کشورها اظهار کرد: در بخش صادرات با استفاده از تهاتر توانسته ایم مشکلات دریافت ارزی را تا اندازه ای کاهش دهیم.

لینک منبع خبر در سایت عصر مسکن


“ تولید “سرامیک مینیاتور” خاورمیانه در انحصار ایران ”


کد خبر : #258
تاریخ انتشار : سه شنبه, 5 تیر 1392 11:49
تعداد بازدید : 2106
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تولید “سرامیک مینیاتور” خاورمیانه در انحصار ایران
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال


 

نمایش نظرات

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پنل کاربری
CE
وبگذر

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سرامیک البرز میباشد.