شعار بنر
فلاش
چت آنلاین1
میکس آنلاین
جذب نمایندگان
جذب نمایندگان

فقط 10 شرکت داخلی، کاشی و سرامیک با کیفیت تولید می کند

بین 144 تولید کننده کاشی و سرامیک کشور نزدیک به 10 شرکت محصول با کیفیت تولید می کند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی سایت خبرگزاری موج، بین 144 تولید کننده کاشی و سرامیک کشور نزدیک به 10 شرکت محصول با کیفیت تولید می کند.سرامیک البرز
یک تولیدکننده کاشی و سرامیک کشور، با بیان این مطلب گفت: متاسفانه در این شرایط شرکت های تولیدکننده محصول غیر کیفی اقدام به صادرات محصول ارزان قیمت خود به کشورهایی مانند عراق و افغانستان کرده و این امر سبب شده است برند ملی کشور صدمه یبیند و ایران سهم بازار جهانی را به دلیل کیفیت نامناسب کالا از دست بدهد.
عباس سمیعی که در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک سخن می گفت، با توجه به اینکه سالانه 450 میلیون متر مربع سرامیک در کشور تولید می شود در حالیکه نیاز داخلی به این محصول 340 میلیون متر مربع است، اظهار داشت: میزان تولید سرامیک در کشور، مازاد نیاز داخل است و توسعه این صنعت به افزایش صادرات نیاز دارد.
به گفته رئیس هیات مدیره کاشی و سرامیک البرز، این مازاد تولید باید به سایر کشورهای دنیا صادر شود و در غیر اینصورت به تولید داخلی صدمه خواهد زد و زمینه ساز کاهش کیفی محصولات می شود.
وی خواستار دخالت سازمان ملی استاندارد ایران برای جلوگیری از تولید محصولات بی کیفیت در صنعت کاشی و سرامیک شد و بیان کرد: با ایجاد فرصت و تسهیلات برای شرکت های تولیدکننده کالای مرغوب می توان ضمن تشویق آنان به برند سازی، در جهت افزایش سهم صادرات در بازار جهانی از این صنعت حمایت کرد.
همچنین، امیر حق‌پناهی قائم مقام این شرکت تولیدکننده کاشی و سرامیک، در خصوص مشکلات پیش روی تولید و صادرات اضافه کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب و بروکراسی بر سر راه دریافت تسهیلات و عدم پرداخت به موقع این اعتبارات، مانع تولید و موجب کاهش ظرفیت تولید و در نتیجه کاهش صادارت کاشی و سرامیک از سوی کارخانجات کشور شده است. 
به گفته وی، در حال حاضر به دلیل عدم حمایت از 144 تولیدکننده این صنعت که از 700 میلیون متر مربع ظرفیت تولید برخوردار است فقط 450 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در کشور تولید می شود.
حق پناهی در پایان با بیان اینکه تحریم ها مشکلات زیادی را بر سر راه صادرکنندگان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: تحریم ها ما را واردار کرد که قوی تر شویم بطوریکه از آن بعنوان فرصت برای رشد در تولید استفاده کردیم و هم اکنون جزء صادرکنندگان فعال کاشی و سرامیک به 52 کشور دنیا هستیم.

لینک منبع خبر در سایت خبر گزاری موج

“ فقط 10 شرکت داخلی، کاشی و سرامیک با کیفیت تولید می کند ”


کد خبر : #242
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 30 خرداد 1392 18:15
تعداد بازدید : 4452
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فقط 10 شرکت داخلی، کاشی و سرامیک با کیفیت تولید...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال


 

نمایش نظرات

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پنل کاربری
CE
وبگذر

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سرامیک البرز میباشد.