شعار بنر
فلاش
چت آنلاین1
میکس آنلاین
جذب نمایندگان
جذب نمایندگان

تعطیلی نیمی از ظرفیت تولید سرامیک کشور

"هم اکنون به دلیل عدم حمایت از 144 تولید کننده این محصول با ظرفیت 700 میلیون متر مربع تنها 450 میلیون متر مربع درکشور تولید داریم."
سرامیک البرز به گزارش خبرنگار اقتصادی سایت عصرایران، سرامیک و کاشی یعنی تاریخ و فرهنگ ایران. کمتر کسی است که به ایران آمده باشد و از نقوشی که با کاشی و سرامیک روی بناهای تاریخی و مدرن ایران که همچون کلونی های منظم نقش بسته است به نیکی یاد نکند.
این هنر صنعت هم‌قد تاریخ قدمت دارد. صنعتی که در سال های گذشته به دلیل عدم حمایت ، تخصیص اعتبار و سنگ اندازی بانک ها نیمی از  ظرفیت تولید آن به تعطیلی کشیده شد و تولیدکنندگان با نیمی از ظرفیت بالقوه خود فعالیت می کنند و این نیست جز کم توجهی به صنعت درآمدزا و مدرن شده کاشی و سرامیک. سرامیک البرز، صادرکننده انحصاری کاشی مینیاتور در کشور و تولید کننده انحصاری این محصول در خاورمیانه است.

امیر حق‌پناهی، قائم مقام مدیر عامل شرکت کاشی و سرامیک البرز در بیست و یکمین نمایشگاه کاشی و سرامیک با بیان این مطلب افزود: هم اکنون 98 درصد سهم بازار از کاشی سرامیک مینیاتور در انحصار شرکت البرز بوده که به لحاظ استانداردهای جهانی جزو 5 تا 10 تولید کننده کاشی و سرامیک در جهان هستیم.

عدم تخصیص اعتبار و کاهش تولید
وی در خصوص مشکلات بر سراه تولید و صادرات خاطر نشان کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب و بوروکراسی بر سر راه در یافت تسهیلات و عدم پرداخت به موقع این اعتبارات مانع تولید و باعث کاهش ظرفیت تولید و در نتیجه کاهش صادارت کاشی و سرامیک در کاخانجات کشور شده است. قائم مقام مدیر عامل شرکت کاشی و سرامیک البرز در ادامه اذعان کرد: هم اکنون به دلیل عدم حمایت از 144 تولید کننده این محصول با ظرفیت 700 میلیون متر مربع  تنها 450 میلیون متر مربع  درکشور تولید داریم.

صادرات به 52 کشور دنیا
این فعال حوزه کاشی و سرامیک با بیان این که تحریم ها مشکلات زیادی را بر سر راه صادر کنندگان ایجاد کرد، گفت:  تحریم ها ما را واردار کرد که قو یتر شویم و ما از آن بعنوان فرصت برای رشد در تولید استفاده کردیم این در حالی است که هم اکنون جزو صادر کنندگان فعال کاشی و سرامیک به 52 کشور دنیا هستیم.
وی درخصوص مرغوبیت این کالا در دنیا، اذعان کرد: سرامیک البرز به سه کشور تولید کننده کاشی و سرامیک در جهان ایتالیا، اسپانیا و ترکیه صادر می‌شود که متاسفانه به دلیل مشکلات مختلف و نداشتن برند جهانی این کالا با بسته بندی این کشورها و با نام آن‌ها به سراسر دنیا صادر      می شود.
حق پناهی در خصوص چگونگی رفع مشکلات ارزی درفروش وصادرات به سایرکشورها اظهار کرد:در بخش صادرات با استفاده از تهاتر توانسته مشکلات دریافت ارزی را تا اندازه ای کاهش دهیم.

تاسیس دانشگاه علمی کاربردی صنعت کاشی و سرامیک البرز
قائم مقام مدیر عامل شرکت کاشی و سرامیک البرز از تاسیس دانشگاه علمی کاربردی صنعت کاشی و سرامیک البرز خبر داد.
حق پناهی گفت: دانشگاه علمی کاربردی به منظورآموزش رشته های طراحی و دیزاین، دکوراسیون و نصب برای مهندسین و معماران و طراحانی که می خواهند در این صنعت فعالیت کنند دورهایی را برگزار می کنند.
تولید صادرات محور و کاهش موانع بر سر برند سازی سرامیک ایران این تولید کننده با اشاره به قدمت 1000 ساله تولید کاشی و سرامیک در ایران تاکید کرد: اهمیت مرغوبیت و رعایت استانداردهای جهانی، در خصوص برندسازی کاشی و سرامیک نقش بسزایی ایفا می کند.
وی با اشاره به اهمیت تولید صادرات محور کاشی و سرامیک در برندسازی گفت: بین 144 تولید کننده کاشی و سرامیک نزدیک به 10 شرکت تولیدی کاشی و سرامیک محصول با کیفیت تولید می کنند و مابقی تولیدات بی کیفیت  داشته که متاسفانه به خاطر قیمت ارزان پس از خریداری توسط کشورهای دیگر مانند عراق، افغانستان و... ایران سهم  بازار جهانی را به دلیل کیفیت نامناسب کالا از دست داده است.
حق پناهی در خصوص برندسازی کالاهای با کیفیت این محصول در کشور افزود: اداره استاندار باید مانع از تولید محصولات بی کیفیت شده و از صادرات این کالاها ممانعت بعمل آورده و با ایجاد فرصت و تسهیلات به شرکت های تولید کننده کالای مرغوب به عنوان تشویق در برند سازی کاشی و سرامیک تولیدکنندگان را در افزایش سهم صادرات در بازار جهانی، حمایت کند.

لینک منبع خبر در سایت عصر ایران

“ تعطیلی نیمی از ظرفیت تولید سرامیک کشور ”


کد خبر : #237
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 30 خرداد 1392 15:52
تعداد بازدید : 1348
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعطیلی نیمی از ظرفیت تولید سرامیک کشور
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال


 

نمایش نظرات

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پنل کاربری
CE
وبگذر

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سرامیک البرز میباشد.