شعار بنر
فلاش
چت آنلاین1
میکس آنلاین
جذب نمایندگان
جذب نمایندگان

ضرورت پیوند تولید "سرامیک" مرغوب با رشته "صادرات"

به گزارش باشگاه خبرنگاران - یک تولیدکننده کاشی و سرامیک گفت: میزان تولید سرامیک در کشور، مازاد نیاز داخل است و توسعه این صنعت به افزایش صادرات نیاز دارد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، عباس سمیعی امروز در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک اظهار داشت: سالانه 450 میلیون متر مربع سرامیک در کشور تولید می شود در حالیکه نیاز داخلی به این محصول 340 میلیون متر مربع است.
شرکت سرامیک البرز
وی ادامه داد: این مازاد تولید باید به سایر کشورهای دنیا صادر شود و در غیر اینصورت به تولید داخل صدمه خواهد زد و زمینه ساز کاهش کیفی محصولات می شود.

سمیعی با اشاره به اهمیت تولید صادرات محور کاشی و سرامیک در برندسازی گفت: بین 144 تولید کننده کاشی و سرامیک نزدیک به 10 شرکت تولیدی کاشی وسرامیک محصول با کیفیت تولید می کنند.

وی تصریح کرد: در این شرایط متاسفانه شرکت های تولید کننده محصول غیر کیفی اقدام به صادرات محصول ارزان به کشورهای دیگر مانند عراق، افغانستان نموده اند و این امر سبب شده برند ملی کشور صدمه بیند و ایران سهم بازار جهانی را به دلیل کیفیت نامناسب کالا از دست داده است.

رییس هیات مدیره شرکت البرز در خصوص برندسازی کالاهای با کیفیت این محصول در کشور افزود: سازمان استاندار باید مانع از تولید محصولات بی کیفیت شده و از صادرات این کالاها ممانعت بعمل آورده و با ایجاد فرصت و تسهیلات به شرکت های تولید کننده کالای مرغوب به عنوان تشویق در برند سازی کاشی و سرامیک تولیدکنندگان را در افزایش سهم صادرات در بازار جهانی، حمایت کند.

لینک منبع خبر در سایت باشگاه خبرنگاران


“ ضرورت پیوند تولید "سرامیک" مرغوب با رشته "صادرات" ”


کد خبر : #236
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 30 خرداد 1392 14:58
تعداد بازدید : 1367
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ضرورت پیوند تولید "سرامیک" مرغوب با رشته "صادرات"
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال


 

نمایش نظرات

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پنل کاربری
CE
وبگذر

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سرامیک البرز میباشد.