شعار بنر
فلاش
چت آنلاین1
میکس آنلاین
جذب نمایندگان
جذب نمایندگان

همکاری‌های بیشتر نخبگان علمی و مخترعین با صنعت سرامیک استان یزد

همکاری بنیاد نخبگان و خوشه کاشی سرامیکی استان یزد برای ارتباط بهتر بین پژوهشگران و صنعت
 بنیاد نخبگان استان یزد اولین بنیاد استانی در کشور است که در سال 1387 فعالیت خود را آغاز نموده است. طبق آمار کارشناسان این بنیاد، تاکنون حدود 770 نخبه در استان شناسایی شده اند و ماهانه حدود 40 اختراع به اختراعات استان اضافه می‌شود. بسیاری از این اختراعات به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به صنعت سرامیک ارتباط دارند.
در تعامل و هم‌اندیشی عامل توسعه خوشه کاشی سرامیکی استان با آقای مهندس فتاحی (معاون بنیاد نخبگان یزد) و کارشناسان واحد تجاری‌سازی این بنیاد، روش‌های ممکن برای همکاری نخبگان و مخترعین با صنعت استان بررسی شد. در این نشست معاون و کارشناسان دفتر درباره انواع نخبگان مورد حمایت و هدف بنیاد برای ارتباط دادن صنایع با مخترعین و ایجاد حلقه مفقوده بین این دو گروه توضیحاتی را ارائه دادند. معمولاً مخترعین و نخبگان از صنعت، بازار و بازرگانی اطلاعات اندکی دارند. در مقابل صنعتگران نیز از وجود اختراعات و راهکارهای نوآورانه برای حل مشکلات خویش بی‌اطلاعند. بنابراین نیاز است حلقه امنی بین بازار و مخترعین ایجاد شود تا هر دو گروه بتوانند با اطمینان خاطر به کار بپردازند. عامل توسعه در این نشست درباره مشکلات و ریسک‌ناپذیری صنعت، روش‌های ممکن همکاری صنعت و مخترع و سابقه همکاری خوشه با شرکت دانش‌بنیان فراپویان ایساتیس در زمینه تجاری‌سازی ایده خود، توضیحاتی را ارائه دادند.
با توجه به توافق‌های صورت گرفته بین بنیاد و تیم توسعه خوشه در این نشست، مقرر گردید مشکلات و مسائل صنایع سرامیک (از نظر اقتصادی، بازار و بویژه مشکلات فنی) شناسایی و در اختیار نخبگان قرار گیرد تا بتوانند ایده‌ها و کارهای نوآورانه خود را در این راستا پیش ببرند. بنیاد نخبگان نیز می‌تواند از پژوهش‌های مخترعین حمایت نماید و به این ترتیب ریسک صنعتگران را کاهش دهد. در این راستا، تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد نخبگان و خوشه کاشی سرامیکی تنظیم خواهد شد که روش‌های همکاری و هماهنگی را تشریح نماید.
از صنعتگران و مدیران صنعت سرامیک استان تقاضا داریم به منظور استفاده از تعامل ایجاد شده، فهرست مشکلات و مسائل خود را در اختیار خوشه کاشی سرامیکی یزد قرار دهند تا با ارتباط با نخبگان و مخترعین استان و کشور بتوانیم در رفع آنها گام برداریم.
 

“ همکاری‌های بیشتر نخبگان علمی و مخترعین با صنعت سرامیک استان یزد ”


کد خبر : #206
تاریخ انتشار : شنبه, 19 خرداد 1392 0:47
تعداد بازدید : 1049
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
همکاری‌های بیشتر نخبگان علمی و مخترعین با صنعت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال


 

نمایش نظرات

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پنل کاربری
CE
وبگذر

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سرامیک البرز میباشد.