شعار بنر
فلاش
چت آنلاین1
میکس آنلاین
جذب نمایندگان
جذب نمایندگان

مزایای استفاده از روش پودر خشک در صنعت کاشی و سرامیک

کد بلاگ : #196
تاریخ انتشار : جمعه, 18 خرداد 1392 23:22
تعداد بازدید : 3394
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مزایای استفاده از روش پودر خشک در صنعت کاشی و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یکی از روشهای تولید خاک جهت پرس(گرانول) در صنعت کاشی و سرامیک روش خشک است.
سرامیک البرز یکی از روشهای تولید خاک جهت پرس(گرانول) در صنعت کاشی و سرامیک روش خشک است. برزیل به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ کاشی و سرامیک جهان، نمونه موفقی در استفاده از این سیستم است که 85 درصد از تولید هفتصد میلیون متر مربعی خودرا با این روش تولید می کند. در این سیستم، خاکهای ورودی به کارخانه خردایش و میکرونیزه شده و پس از تولید پودر میکرونیزه با دانه بندی مورد نیاز که تابعی از نوع خاک و نوع محصول تولیدی می باشد وارد دستگاه رطوبت زن و گرانولاتور می گردد. در این مرحله با استفاده از نازل آب به پودر به دست آمده افزوده و تبدیل به گرانول با منحنی دانه بندی مورد نیاز می شود . سپس گرانول به دست آمده آماده پرس و پخت می گردد. به این ترتیب نیازی به مصرف آب برای دوغاب سازی و در پی آن مصرف سوخت برای تبخیر آب مصرف شده نیست.

 مزایای این روش عبارت است از :
  • با توجه به حذف اسپری ودوغاب میزان مصرف آب حدود 90در صد کاهش میابد. جهت تولید یک متر مربع کاشی با وزنی حدود 20کیلو گرم مقدار 13 لیتر آب در روش اسپری(تر)در واحد تولید گرانول مورد نیاز است.این مقدار در روش پودر خشک با توجه به رطوبت 5درصدی خاک 8/0 لیتر برای هر متر مربع میباشد.
  •  در این روش احتیاج به مصرف گاز در اسپری درایر نیست. در حالی که جهت تبخیر 13 لیتر آب در روش اسپری 4/1 متر مکعب گاز طبیعی مورد نیاز است. به این ترتیب با نرخ های جاری، میزان صرفه جویی ریالی یک کارخانه کاشی با ظرفیت 6 میلیون متر مربع در سال حدود 7میلیارد ریال میباشد.
  •  میزان مصرف برق  به میزان 60 درصددر واحد تولید گرانول کاهش میابد. جهت تولید هر متر مربع کاشی در روش تر حدود 6/2 کیلووات برق مورد نیاز است که حدود 50درصد آن(3/1 کیلووات) در واحد تولید گرانول مصرف میشود.میزان مصرف برق در روش پودر خشک44/ کیلووات به ازا هر متر مربع در واحد تولید گرانول میباشد صرفه جویی ریالی به ازاء 6میلیون مترمربع در سال بالغ بر5/2 میلیارد ریال میباشد.
  • عدم استفاده از روان ساز که باعث صرفه جویی 200 ریالی به ازا هر متر مربع میگردد.
  • عدم استفاده از گلوله که با توجه به میزان مصرف 500گرم به ازا هر تن خاک باعث صرفه جویی 220 ریالی به ازا هر متر مربع میگردد.
  • خاکهای مورد استفاده جهت تولید کاشی کف بدنه قرمز ودیوار عمومااز نوع بالکلی و ارزان قیمت میباشد.در این روش ویسکوز بودن خاک با توجه به عدم تشکیل دوغاب اهمیتی ندارد.
  • با توجه به حذف سنگ شکن واستفاده از خاک های نرم وحذف اسپری درایر،  همچنین کاهش مبزان مصرف برق وعدم مصرف گاز این روش در حفظ محیط زیست اثر بسزایی دارد.
  • میزان سرمایه گذاری جهت واحد تولید گرانول اعم از ساختمان وماشین آلات و تاسیسات با ظرفیت مشابه نزدیک به 50 درصد کاهش میابد.
       با توجه به نکات فوق به نظر می رسد مزایای استفاده از این شیوه به اندازه ای بالا باشد که نه تنها سرمایه گذاران جدید بلکه دارندگان خطوط تولید سنتی(سیستم تر) را به اندیشه وادارد.

“ مزایای استفاده از روش پودر خشک در صنعت کاشی و سرامیک ” 

نمایش نظرات

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پنل کاربری
CE
وبگذر

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سرامیک البرز میباشد.